זה אני

 

גידי אורשר

מבקר הקולנוע והטלויזיה של גלי צהל מזה 35 שנים ומוותיקי השדרנים של התחנה. התחלתי את דרכי בתחנה כחייל בשנת 1969 כטכנאי שידור, וכבר אז הייתי מעורב בכתיבה והגשה של כתבות וביקורות בנושא קולנוע. כעיתונאי ערכתי תוכניות אקטואליה בתחנה, הפקתי תוכניות תרבות ושידורים חיים , עסקתי בעריכת חדשות ומבזקים, ערכתי והגשתי תוכניות ומגזינים על קולנוע ומחשבים והייתי מקימו ומנהלו של אתר האינטרנט של גלי צהל במשך למעלה מחמש עשרה שנים. בנוסף לעבודתי בתחנה זכיתי להגיש במשך שש שנים את פינת הקולנוע ב"זהו זה", ערכתי והגשתי תוכניות בנושאי קולנוע ומחשבים בטלויזיה, פרסמתי מדורי קולנוע וביקורת קולנוע ב"מעריב", "הארץ", "דבר", "חדשות", "פנאי פלוס". הייתי ממיסדי וממקימי האקדמיה הישראלית לקולנוע, חבר בוועדות שיפוט בפסטיבלים בארץ ובחו"ל. והנני מרצה בכיר לקולנוע ורדיו בסמינר הקיבוצים ובמרכז האקדמי ויצו בחיפה ומרצה על קולנוע במסגרות שונות.

2 תגובות בנושא “זה אני

  1. אני כותב עבודת רפרט באו"פ על מבקרי סרטים. לא מצאתי ביקורת שלך על הסרט "האופה מברלין". האם פרסמת ביקורת על הסרט? אם כן תוכל לשלוח לי את הלינק של הביקורת.
    אודה לך מאוד על

  2. שלום גיורא,
    את הביקורת על הסרט פרסמתי רק ברדיו ולכן היא מצומצמת יחסית. להלן הטקסט:
    זה לא רק הקוטג' הזול יותר בברלין, אלה כנראה גם העוגות ובראשן היער השחור על השוקולד והקצפת שמציעים יתרון מובהק על ירושלים . כי זאת נימוחה בפה הרבה יותר טוב כאשר הידע והיכולת נפרטים כאן למאפים אניני טעם בידיו של אופה גרמני. חבל רק שהכשרות מוסרת מיד, משום שאסור לנו לאכול מידו של גוי, אפילו מאכלי תאווה. תומאס, קונדיטור גרמני מפתח מערכת יחסים הומוסקסואלית עם גבר ישראלי ששוהה בברלין לצורך עבודה ולאחר שנודע לו על מותו בארץ הוא מגיע לירושלים כדי לפגוש את אלמנתו. וראה זה פלא – גם היא בעלת בית קפה קטן. במלודרמה המתפתחת הוא מתחיל לעבוד אצלה והיא, לא יודעת על קשריו עם בעלה המת, מפתחת תלות. סרט של אנשים סגורים שמסתיים פתוח שתלוי על תסריט די בוסרי ורווי אוירה, אך ניצל בעזרת צילום מהוקצע, בימוי רגיש ומשחק של טים קלקהוף, שרה אדלר, סנדרה שדה וזוהר שטראוס, "האופה מברלין – 7 פלוס בסולם אורשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *