סרטים חדשים לשבוע הקרוב

עם הגשם הראשון פתאום נופלים עלינו סרטים עם שבוע עמוס בקולנוע חדש מכל הסוגים המזומן לנו. אולי בגלל שלמפיצים נשארו רק חודשיים לרוקן את המחסנים עד סוף השנה ואולי זה סתם מקרי. "סודות הפרברים", "לשרוד את החג", "ת'ור ראנגארוק", "המסור 8", "הדרן לאן" ושלושה סרטים תעודיים מעניינים הם הסרטים ומכאן – הצצה ראשונית ולא ביקורתית על האינוונטאר.

נתחיל עם ג'ורג' קלוני, השחקן- הבמאי (כאן רק במאי) שמגיע אלינו עם סרט חדש שלו , קומדית אקשן על פי תסריט של האחים כהן, "סודות הפרברים" והשילוב הזה תמיד הוא מעניין ומסקרן, לפחות. הסרט, המתרחש בסוף שנות החמישים בפרבבר עצל ושקט באמריקה, באמצע החלום האמריקאי (שוב) מנסה לחדור אל מבעד השקר והשקט המוסכם כדי לגלות את האלימות הנחבאת בחברה שהאיסורים בה וההפחדות כופים התפרצויות אלימות גם של הצנועים ביותר. מאט דמון הוא גבר אמריקאי שחייו נטרפו ע"י המאפיה והוא מחליט להחזיר מלחמה שערה בכל הכוח. לידו גם ג'וליאן מור, אוסקר אייזק וטוני אספינוזה.

מבט אחר על החיים האמריקאים ניתן להעיף על הקומדיה הנשית "לשרוד את החג" הסרט השני בסדרת "אמהות רעות" על שלוש חברות שמחליטות לשבש את הסדר המשפחתי המתכנס לטקסים מסורתיים לקראת הכריסטמס המתקרב. השלוש מנסות להפוך את הסדרים המקובלים שבהם האמא היא בעצם זאת האחראית על סידורי החג ובשורה של השתוללויות נון קונפורמיסטיות, מטריפות לעצמו ולסביבתן את הדעת. מילה קוניס, כריסטן בל וקטרין האן בתפקידים הראשיים עם הרבה רעש וצלצולים.

ואם מדברים כבר על רעש, למי שאוהב את הסרטים הללו, להלן הסרט השלישי בעוד אחת מסדרות גיבורי העל של מארוול "ת'ור ראגנארוק" שבו נשבה ת'ור והוא מאבד את הפטיש ומובל לקצה השני של היקום וחייב להתמודד במלחמות לודארים, גם מול חברים משכבר כמו הענק הירוק כדי להצליח ולחזור הביתה ולהציל את העולם. המון שחקנים מוכרים כאן עושים קופה קטנה על חשבון המעריצים הצעירים.

וגם "המסור 8" יגיע אלינו השבוע, לחובבי האימה בנסיון לברר האם הרוצח האכזרי חזר מן המתים או יש מי שממשיך את דרכו.

הסרט הישראלי של השבוע הוא "הדרך לאן" של הבמאית הוותיקה מיכל בת אדם המביאה את סיפורו של בית ביפו שיושביו נטשו אותו בבהלה עם הפינוי הערבי ב 1948  המאכלס אח"כ משפחה של עולים יהודים ניצולי שואה. שרון אלכסנדר, לנה אטינגר, יגאל שדה, שירי גולן, משה מזרחי, ליאת גורן, הילה פלדמן, ישי גולן, אקי אבני, מאיה נתיב כאן.

כדאי לשים לב גם לכמה סרטים תעודיים שמוצעים לנו "אמת מטרידה יותר" השני של אל גור העוסק באנרגיות חלופיות, "המוזיאון" המאפשר לנו הצצה מעניינת אל אחורי הקלעים של מוזיאון ישראל ו"המחברות של אליש" על מורשת שהשאירה אם לשבעת ילדיה.

וזהו – אלה הסרטים החדשים ועם הוותיקים שיהיה לנו שבוע טוב בקולנוע ושקט מחוצה לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *