סרטים חדשים לשבוע הקרוב

עוד שבוע עבר, וזה קורה מהר מידי אם תשאלו אותי, והשבוע החדש מביא איתו אסופה נוספת של סרטים חדשים. הפעם רק שלושה . "פאטי קייקס" עוד אחד על החלום האמריקאי, אבל עם גיבורה שונה מהתדמית הכוכבית שהורגלנו בה, "לנשום" דרמה מרגשת על הצורך האנושי לחיות בכל מחיר, צורה ואופן ו"איש השלג" מותחן על עריפת נשים סידרתית בנורווגיה הקרה. להלן הצצה ראשונית ולא ביקורתית על ההיצע.

על החלום האמריקאי אומרים שהפתאים החולמים לא מתים – הם רק מתחלפים. כן, ממש כמו אלה שקונים כרטיס פייס ולמשך שבוע הם מסתובבים בהרגשה שהם הזוכים המאושרים. וכמו שהחולמים מתחלפים, כך גם הסרטים על החלום האמריקאי שהולכים ובאים אל המסך. רק לפני שבוע לערך חנה כאן "סושי לאטיני" הפשטני והנה אחד נוסף "Patti Cakes " שיש בו בכל זאת חמרי גלם שונים. פטרישה, הדמות הראשית חיה בזבל עם סבתא חולה ואמא מוזרה והיא חולמת להיות ראפרית. כלום לא קורה עד שהיא פוגשת צעיר שמשנה את הכל. אם היא מצליחה או לא, נו באמת  – תוכלו לראות בסרט. ההבדל הוא שהיא, באמת מאוד – מאותגרת משקל וכאלה לא רואים הרבה בקולנוע. הביקורות מציינות שהיחס בהוליווד  לשחקניות במידות שלה לא יהיו מעכשיו כשהיו. כדי להוכיח אפיל, להלן שניים מהפסטיבלים המכובדים  שבהם השתתף הסרט סאנדנס (כשיחת היום) וקאן.  ג'רמי ג'ספר מביים את דניאל מקדונלד, שניהם בבכורה קולנועית.

אומרים שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אשה חזקה, ולהלן סרט נוסף שיוכיח את זה למפקפקים. "לנשום" היא דרמה מרגשת ורגשנית על גבר חזק ויפה ומצליח שיום אחד תוקף אותו נגיף הפוליו, הוא הופך למשותק מצוארו ומטה ואינו יכול אפילו לנשום עצמונית. אשתו הצעירה יוצאת לקרב שכולו חיזוק האיש שלה. זהו סרט המבוסס על מקרה אמיתי ואת הדמעות שלכם ושלכן יסחטו אנדריו גארפילד וקלייר FOY. ביים אנדי סארקיס, שחקן וכוכב "כוכב הקופים" שזהו סרטו הראשון.

לסיום סרט מתח, "איש השלג" המתרחש בנורווגיה הקפואה בה חוזר לפעול רוצח מסתורי המחסל נשים שלא מוצאות חן בעיניו (ואולי בעצם כן) ועורף ראשן בכל אימת שיורד שלג. וזה קורה הרבה בנורווגיה הצפונית. מייקל פאסבינדר שהוא בכלל שחקן אנגלי מגלם את דמותו של הבלש שנקרא לשוב ולחקור את פרשיות הרצח שלא פוענחו, וחוזרות להטריד את הארץ הקפואה. איתו בסרט גם רבקה פרגוסון וג'יי קיי סימונס.

זהו. זאת אסופת הסרטים החדשים לשבוע זה ועם הוותיקים יותר שיהיה לנו שבוע טוב בקולנוע ושקט מחוצה לו.  בשמחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *