חדשים על המסך

אחרי החגים והחיים חוזרים לאט למסלולם, גם הסרטים. והשבוע מידה מזוגה היטב למגוון טעמים. הצצה ראשונה ולא ביקורתית לעיונכם.

נתחיל ב"אמא !", גם כי יש רק אחת וגם משום שהסרט הכה לא מעט גלים בחו"ל. זוהי דרמת אימה עם הגיגים מבית היוצר של דארן ארונופסקי, במאי מסקרן וייחודי שעשה בין השאר את "ברבור שחור", "רקוויאם לחלום" ו"המבול", שמביא את סיפורו של זוג שחי בבית חלומי שהאשה עיצבה שלסיפו מגיעים אורח ואורחת זרים ולא קרואים ה וא"כ אנשים נוספים, כדי לערער את חייה של האשה ולטרוף את עולם המושגים שלה. ג'ניפר לורנס וחבייר בארדם בתפקידים הראשיים ועימם אד האריס ומישל פפיפר.

למי שחסר, להלן סרט אסונות נוסף על רקע מזג האויר "הסערה". כדי לשלוט במזג האויר המשתולל בשנים האחרונות פותחה מערכת של לווינים שתוכל לעשות משהו אפילו עם מזג האויר שעד כה אפשר היה רק לדבר עליו. אבל מסתבר שמשהו משתבש והמערכת מתחילה לתקוף את כדור הארץ. האחראי על הפרוייקט נקרא לדגל, יוצא למרכז הפיקוד ומגלה שם שהתקלה אינה מקרית ומישהו אחראי יזם אותה. ומכאן – אקשן. ג'ראלד בטלר, אבי קורניש ואד האריס, כן, במרכז.

"רק האמיצים" ממשיך את המסורת האקולוגית והפעם בסיפורם של לוחמי האש שצריכים להקריב הכל כדי להציל מהלהבות הענקיות את העיירה שלהם באריזונה ואת הטבע שמסביבה. סיפור חברות, הקרבה, נאמנות, מקצוענות וגבורה עם טיילור קיטש, ג'ניפר קונלי, ג'וש ברולין, ג'ף בריג'ס ואחרים בסיפור אמיתי שהתרחש לפני 15 שנים.

וגם קומדיה לנו, צרפתית "אליבי. קום" סיפורו של סטארט אפ מקורי שיוזם בחור מקורי שמציע סיפורי כיסוי מתאימים למי שזקוק לכאלה ולמי שמשלם מספיק ויש רבים כאלה. בקומדיה של טעויות כזאת מן ההגיון שהבחור בעצמו יסתבך בבלוף שהוא מוכר וככל שהסיפור מתקדם השקר מתעבה ומסתבך.

וגם סרט ישראלי חדש, "אמור" שביים רפאל רביבו הוותיק, על צייר החוזר מחו"ל למושב בו נולד וחייו משתלבים בחיי צעירה משותקת המבקשת לסיים את חייה. אור אילן, לירון נבו וענת עצמון בתפקידים הראשיים.

וזהו. אלה הסרטים החדשים ועם הוותיקים שיהיה שבוע טוב בקולנוע ושקט מחוצה לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *