הסרטים והיוצרים שעלו לשלב הגמר בפרסי "אופיר" לקולנוע

לפני שעה קלה הוכרזו שמות הסרטים והיוצרים שעלו לשלב הגמר בקטגוריות הפרס השונות בתחרות האקדמיה לקולנוע לשנת 2017 . 

פרס מפעל חיים בקולנוע יוענק לנסים דיין

כבר כחמישים שנה שניסים דיין הוא דמות מרכזית ודומיננטית בקולנוע הישראלי  ומוכיח בעשיה רבת יכולת  את הטוטאליות של מעורבותו המקצועית. במאי, תסריטאי, מפיק, מבקר, מורה, מרצה, הסטוריון ומנטור ליוצרים צעירים, הוא מקיף את היצירה המקומית מכל צדדיה ותמיד עם ערך מוסף, תמיד בנועם הליכות וארומה של יכולת, ידע וסימפטיה.

דיין הוא אחד היוצרים הוותיקים, עמוסי הידע על קולנוע וצפונותיו, איש תרבות במובן הרחב של המילה שיודע לסגנן את סרטיו באופן מודע ובטעם חברתי ואנושי חריף. כך מסרטו הראשון ופורץ הדרך "אור מן ההפקר" הניאוריאליסטי, כך ב"סופו של מילטון לוי" עם טעם של הגל החדש, כך ב"גשר צר מאוד" עם המודעות הפוליטית-קיומית וצריבת הכיבוש וכך, כמובן בסרט הנפלא "מפריח היונים" שהחזיר את הסיפור של אלי עמיר למקורותיו בעיקר בשפה קולנועית ייחודית.

גם בטלויזיה ידע דיין להציע את החומרים הייחודיים שלו עם סדרת המופת של הטלויזיה הישראלית "מישל עזרא ספרא ובניו" .

ניסים דיין הוא אחד המורים המרתקים ברבים ממוסדות החינוך הקולנועי השונים בישראל שהעמיד דורות של תלמידים שחלקם עובדים ויוצרים היום, עמוסי ידע ואהבת קולנוע בזכותו. ההרצאות שלו, אותן הוא מקיים עד היום בכל רחבי הארץ הם מטענים מרוכזים של ידע ועיניין, עמוסים בפרטים פיקנטיים שהפכו אותו למרצה מבוקש ואהוב ביותר.

על יכולות מגוונות ונפלאות אלה, על תרומתו האדירה לתרבות הקולנוע עם חיוך התמיד המלווה אותו מעניקה לו האקדמיה לקולנוע וטלויזיה השנה את הפרס למפעל חיים היאה לו כל כך.

הפרסים  על פי קטגוריות :

הסרט העלילתי הטוב ביותר

  1. געגוע
  2. לא פה, לא שם
  3. מוטלים בספק
  4. פוקסטרוט
  5. פיגומים

הסרט התיעודי הטוב ביותר עד 60 דק'

  1. הקרב האחרון של פפה
  2. ילדי הצללים
  3. ליליאן
  4. מקווה שאני בפריים
  5. שמוניסטים

הסרט התיעודי הטוב ביותר מעל 60 דק'

  1. בן גוריון, אפילוג
  2. דימונה טוויסט
  3. טהורה לעד
  4. מוחי
  5. סאלח, פה זה ארץ ישראל

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר עד 40 דק'

  1. 212
  2. בן ממשיך
  3. חייל לארג'
  4. נפילות
  5. רויטל היא חייזר
  6. שיר

הבימוי הטוב ביותר

  1. אלירן אליה – מוטלים בספק
  2. מייסלון חמוד – לא פה, לא שם
  3. מתן יאיר – פיגומים
  4. שבי גביזון – געגוע
  5. שמוליק מעוז – פוקסטרוט

התסריט הטוב ביותר

  1. מייסלון חמוד – לא פה, לא שם
  2. מתן יאיר – פיגומים
  3. צחי גראד – הבן דוד
  4. שבי גביזון – געגוע
  5. שמוליק מעוז – פוקסטרוט

השחקן הראשי הטוב ביותר

  1. אשר לקס – פיגומים
  2. ליאור אשכנזי – פוקסטרוט
  3. צחי גראד – הבן דוד
  4. רן דנקר – מוטלים בספק
  5. שי אביבי – געגוע

השחקנית הראשית הטובה ביותר

  1. אסי לוי – געגוע
  2. ג'וי ריגר – החטאים
  3. נועה קולר – בית בגליל
  4. נטע ריסקין – מסתור
  5. שאדן קנבורה – לא פה, לא שם

שחקן המשנה הטוב ביותר

  1. אדר חזאזי גרש – מוטלים בספק
  2. יורם טולדנו – געגוע
  3. יעקב כהן – פיגומים
  4. עלא דקה – הבן דוד
  5. עמי סמולרצ'יק – פיגומים

שחקנית המשנה הטובה ביותר

  1. בת-אל מוסרי – מוטלים בספק
  2. חנה לסלאו – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
  3. מונא חווה – לא פה, לא שם
  4. נטע ריסקין – געגוע
  5. נלי תגר – החטאים
  6. שירה האס – פוקסטרוט

הצילום הטוב ביותר

  1. איתי גרוס – לא פה, לא שם
  2. אסף סודרי – געגוע
  3. גיורא ביח – פוקסטרוט
  4. יוסי מאירי – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
  5. שי גולדמן – מוטלים בספק

העריכה הטובה ביותר

  1. אריק להב ליבוביץ' – מוטלים בספק
  2. גיא נמש, אריק להב ליבוביץ' – פוקסטרוט
  3. דב שטויר – פיגומים
  4. טלי הלטר שנקר – געגוע
  5. לב גולצר, נילי פלר – לא פה, לא שם

הליהוק הטוב ביותר

  1. אורית אזולאי – מוטלים בספק
  2. חמוטל זרם קסטל – פוקסטרוט
  3. מייסלון חמוד, ריאד סאלימן – לא פה, לא שם
  4. עמנואל מאייר – פיגומים
  5. קרן אלרום – געגוע


העיצוב האמנותי הטוב ביותר

  1. איתן לוי – החטאים
  2. ג'ון יהונתן יעקבי – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
  3. הגר ברוטמן – לא פה, לא שם
  4. יואל הרצברג – משפחה
  5. ערד שאואט – פוקסטרוט

עיצוב התלבושות הטוב ביותר

  1. דורון אשכנזי, חוה לוי רוזלסקי – דרייבר
  2. לאורה שיים – פוקסטרוט
  3. לי אלמביק – לא פה, לא שם
  4. מאיה לבוביץ' – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
  5. ענבל שוקי – החטאים
  6. צאלה קירשנבאום, אורה מונטיליו – סיפור אהבה ארץ ישראליהאיפור הטוב ביותר
  1. אורלי רונן – געגוע
  2. אורלי רונן – פוקסטרוט
  3. הילה אלקיים – משפחה
  4. זיו קטנוב – לא פה, לא שם
  5. שירי שמשה – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה

המוסיקה המקורית הטובה ביותר

  1. אופיר ליבוביץ', עמית פוזננסקי – פוקסטרוט
  2. אלה מילך שריף – החטאים
  3. יונתן ריקליס – מסתור
  4. יורם חזן – געגוע
  5. יורם חזן, רן אלמליח – מוטלים בספק

הפסקול הטוב ביותר

  1. אולג קייסרמן, תומר אליאב – המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה
  2. איציק כהן, נפתלי (תולי) חן – לא פה, לא שם
  3. איתי אלוהב, יוסי אפלבאום – געגוע
  4. אלכס קלוד – פוקסטרוט
  5. רונן נגל, נתי טאוב, לי זוהר – משפחה

 

סיכום מועמדויות במספרים- פרסי אופיר 2017

געגוע 13 מועמדויות

סרט, במאי, תסריט, שחקן, שחקנית, שחקן משנה, שחקנית משנה, צילום, עריכה,ליהוק, איפור, מוסיקה ופסקול.

פוקסטרוט – 13 מועמדויות

סרט, במאי, תסריט, שחקן, שחקנית משנה, צילום, עריכה, ליהוק, עיצוב אומנותי, תלבושות, איפור, מוסיקה, פסקול

לא פה לא שם – 12 מועמדויות

סרט, במאי, תסריט, שחקנית, שחקנית משנה, צילום, עריכה, ליהוק, עיצוב אומנותי, תלבושות, איפור, פסקול

מוטלים בספק- 9 מועמדויות

סרט, במאי, שחקן, שחקן משנה, שחקנית משנה, צילום, עריכה, ליהוק מוסיקה

פיגומים 8 מועמדויות

סרט, במאי, תסריט, שחקן, שחקן משנה X2 , עריכה, ליהוק

המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה  6 מועמדויות

שחקנית משנה, צילום, עיצוב אומנותי, תלבושות, איפור, פסקול

חטאים 5 מועמדויות

שחקנית, שחקנית משנה, עיצוב אומנותי, תלבושות, מוסיקה

הבן דוד 3 מועמדויות

תסריט, שחקן, שחקן משנה

משפחה 3 מועמדויות

עיצוב אומנותי, איפור, פסקול

מסתור 2 מועמדויות

שחקנית, מוסיקה

בית בגליל 1 מועמדויות

שחקנית

דרייבר 1 מועמדויות

תלבושות

סיפור אהבה ארץ ישראלי 1 מועמדויות

תלבושות

אוגוסט 16th, 2017 by
%d בלוגרים אהבו את זה: